abu cabir hashim ahrar

Ahraru’ş-Şam liderlerinden Şeyh Haşim Ebû Câbir, Suriye’deki gruplara çağrıda bulundu

abu cabir hashim ahrar

Suriye’deki en önemli direniş hareketlerinden Ahraru’ş-Şam’ın bir dönem genel emirliğini de yapan Şeyh Haşim Ebû Câbir, Şam’ın Fethi Cephesi ve bazı muhalif gruplar arasında son günlerde yaşanan gerilimle ilişkili bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde:

***

Bazı köy ve kasabalar kendilerini savaştan çekmiş bulunmaktadır. Sahadan elini çekecek olanlar kimlerdir? Ey grup emirleri sahayı tarafsızlaştırın. Sizin dışınızda bunu kim yapabilir?

Sahayı tarafsızlaştırın. Aksi halde yok olma, bitim ve işgal olacaktır. Bundan sonra namusları kim savunacak, esirlere, yaşlılara, çocuklara, akıtılan kanlara ve dine kim sahip çıkacaktır?

Terör listesine alınma, hainlik suçlaması ve düşürme bidatleri sahayı daha fazla parçalanmaya ve bölmeye götürmüştür. İstisnasız bunu herkes sürdürmüş ve direniş bu gün olduğumuz hale gelmiştir.

Tüm ithamlardan ve sorumluluk yüklemelerden uzak bir şekilde, bizler gelecek olanlarda ortağız. –Allah göstermesin- eğer gemimiz batacak olursa ya da –Allah’ın izniyle güven sahiline ulaşırsa, bu bizim kendi ellerimizde kazandıklarımız dolayısıyladır.

Tüm gruplar fedakârlık yapmıştır, ellerindekini sunmuş ve cömert davranmıştır, herkeste hayır vardır. Birleşmenizle, karşılığını Allah’tan beklemenizle ve birbirinize karşı bazı şeylerden ödün vermenizle üstünlüğünüzü ve hayrınızı tamamlayın. Zaman fedakârlık zamanıdır.

Toplanmaları, konvoyları ve savaşı durdurun. Tek bir komuta altında şekillenen hakka dönün. Karanlıkların denizinden ve azgın dalgalardan tek kurtuluş yolu budur.

Kanların korunması, halkın fedakârlıklarının muhafazası, isteklerine ve emellerine karşılık olarak, savaşın durdurulmasını ilan edin, sonra 48 saat içerisinde tek bir komuta altında ittifakınızı açıklayın.

Destekçilerin tesirlerinden ve devletlerin çıkarlarından uzak bir şekilde içerdeki masanızda oturun. Halka yeniden ümit verin, sahada tek bir komutanlık ilanı haberiyle gönüllerini rahatlatın.

Tek bir emir, ehli-hal vel-akd’dan oluşan şura meclisi, tek siyasi büro, tek askeri büro, saha için tek şer’i merci ve tek mahkeme ile kurtarılan bölgelerde tek idareye geçilmelidir.

Bunları kabul etmediğiniz takdirde, eylemlerinizden beri olduğumu ilan ediyorum. Söylediklerimi hatırlayacaksınız. Ben işlerimi Allah’a havale ediyorum. Kuşkusuz Allah kullarının yaptıklarını görendir.

@Ahdasulmelahim

Ümmet-i İslam/Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir