AYEK’ten Şeyh Ebû Firas es-Sûrî’nin şehadeti hakkında taziye mesajı

ABD insansız hava aracı (drone) saldırısında şehid düşen el Kaide’nin 30 yıllık komutanı olan Nusret Cephesi sözcüsü Ebu Firas es-Suri hakkında Arap Yarımadası El Kaidesi taziye mesajı yayınladı. Ümmet-i İslam olarak sizlere sunuyoruz:

* * *

Hamd Allah’a mahsustur, salât ve selam, Resulullah’ın üzerine olsun.

Her şeye gücü yeten Allah Teâla diyor ki: “Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir. Bir kısmı da şehit olmayı beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir.” (Ahzâb Sûresi:23)

Biz, büyük bir keder ve üzüntü ile şehid olduklarını umduğumuz Şeyh Ebu Firas Suri ve konvoyundaki diğer kardeşlerimizin kâfir Haçlıların saldırısı sonucu ölüm haberini aldık ki; Allah teâla onlardan hesap soracaktır.

Ayrıca Şam’daki mücahid kardeşlerimize ve İslam ümmetine başsağlığı diliyor, Allah’tan kayıplarını Şeyh Ebu Firas’ın iyilikleriyle telâfi etmesini ve bu şehit konvoyundaki kayıplardan duydukları ıstırabı hafifletmesini niyaz ediyoruz.

Şeyh Ebu Firas gibi mücahitlerin ve onun rolü yadsınamaz ve onun kahramanlıkları görmezden gelinemez. Hakikat üzere irfan sahibi ve gerçek bir mücahid olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz. O tüm alanlarda; askeri, medya, şeriat ve davada olsun, mutlaka bir iz bırakmıştır. Tecrübelerle dolu bir geçmişe ve çok büyük bir ilme sahipti. 1980’lerin başlarında Nusayrîlere karşı kılıcını kuşanmış ve Allah rızası için savaşıp tebliğ de bulunmak üzere hicret yoluna koyulmuştu. Onun kaybıyla oluşan boşluk nasıl dolacak bilmiyoruz. Allah teala yardımcımız olsun.

Doğu ve Batı büyük Haçlı ve Rafizi düşmanlığıyla Şam’daki halkımızın üzerine çullanmış vaziyette ancak halkımız tüm fedakârlıklarıyla bir kaya gibi sapasağlam durmaktadır. Bu kıymetli insanlar düşmanın umudunu yok ediyor ki; bu düşman hayal kırıklığı içerisinde kaybeden olarak geri dönecektir ve tarih Amerika’nın, Müslüman Suriye halkına karşı işlediği suçlara şahitlik edecektir. Bu katliamlar utanç verici suçlarla dolu, kara bir leke olarak tarihe yazılacaktır.

Şam’daki kardeşlerimize sesleniyoruz; sabırlı ve dirayetli olun! Vallahi zafer yakındır! Üstünlüğünüz, fedakârlıklarınızla, artan çabanız, inancınıza olan bağlılığınızla ve İslam ümmetinin hakları doğrultusunda zafer gelecektir!

‘Size bir iyilik dokunursa, bu onları üzer. Başınıza bir kötülük gelse, ona sevinirler. Eğer siz sabırlı olur, Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız, onların hileleri size hiçbir zarar vermez. Çünkü Allah onların işlediklerini kuşatmıştır.’ (Âl-i İmrân: 120)

Son duâmız; Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun.

Arap Yarımadası El Kaidesi

6 Nisan 2016

Ümmet-i İslam / Özel Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir