Çeçenya ve Dağıstan’da silahlı çatışmalar meydana geldi (Video)

Çeçenya’daki kaynakların bildirdiğine göre; ülkenin doğusunda yer alan Şali ilçesinde geçtiğimiz gece silahlı 3 genç, Kadirov çetesine saldırıp  2 mürtedi öldürdü.

İşbirlikçilerin verilerine göre; Kadirov çetesine mensup sözde polisler, gece saatlerinde şüpheli gördükleri 3 gence kimlik kontrolü yapmak istediler. Buna karşılık gençler,mürted çete üyelerine silahla ateş etmeye başladı.Çıkan çatışmada 2 Kadirovcu olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay sonrası çıkan çatışmada 3 genç de Rus kuklası haydutlar tarafından (inşallah) şehid edildi. Kadirovcular, halktan 2 kişiyi de yaraladılar.

Şehid edilen gençlerin isimleri; Yunus Mukayev, Sıddık Dargayev ve Beşto Emediyev olarak açıklandı. Kadirov çetesine bağlı ajanslar, gençlerin Suriye’de savaşıp ülkelerine geri döndüklerini iddia etti.

Öldürülen Kadirovcuların isimlerinin ise; Ali Müslimhanov ve İslam Yahaciyev olduğu bildirildi.

Şali’deki çatışmadan görüntüler

Öte yandan; dün de Dağıstan’ın Çeçenya sınırındaki Hasav-Yurt İlçesi’nin merkezinde sabah saatlerinde, içerisinde mücahidlerin bulunduğu bir müstakil eve Rus işgalci ve işbirlikçilerinin baskın düzenlediği bildirildi.

İşgalci kaynakları,öğlen saatlerinde çatışmanın sona erdiğini ve evdeki 3 mücahidin de öldürüldüğünü açıkladı.

Bölgede mücahidlere yönelik arama-tarama faaliyetlerinin sürdüğü bildirildi.

Ümmet-i İslam/Özel Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir