Cundu’l-Aksâ cemaati, Ebû Firas es-Surî için tâziye yayınladı

Suriye’deki cihad cemaatleri içinde önemli bir yere sahip olan Cundu’l-Aksâ, kısa süre evvel ABD bombardımanında hayatını kaybeden tecrübeli komutan ve Nusret Cephesi sözcüsü Ebû Firas es-Surî(Rıdvan Naamus) için bir tâziye mesajı yayınladı.

Bağımsız haber ve medya portalı “Ümmet-i İslam”, mesajın Türkçe’sini takipçilerine takdim eder:

وَالَّذِينَ هَاجَرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَيَرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقًا حَسَنًا وَإِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَيْرُ الرَّازِقِينَ

”Allah yolunda hicret edip de sonra öldürülmüş veya ölmüş olanlara gelince, Allah onlara muhakkak güzel bir rızık verecektir. Şüphe yok ki Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.”(Hacc-58)

Hamd, sadece Allah’a mahsustur. Verdiği de aldığı da onundur. Onun katında her şey bir ölçü ile ve tayin edilmiş bir süreye kadardır. Salat ve selam; fedakarların imamının, Onun büyük ve cömert ashabının ve onlara ihsan ile tabi olanların üzerine olsun.

Bundan sonra deriz ki;

Şam ehline, devrim ve mücahidlerine karşı kurulan entrika ve fitnelerin şiddetlendiği ve bu mübarek cihadın başladığı günden bu yana yüzleştiği en zor ve kritik bir zamanda cihad sahası; büyük ve sağlam bir dağ olan Şeyhu’l Mücahid-Ebû Firas es-Surî’yi kaybetmiştir. Öyle ki O; cihad, hicret ve fedakarlık konusunda asil, bilge ve ileri görüşlü, birçok farklı batıl sınıflarına karşı cephe açarak mücadele etmiş Şeyh, mücahid ve dinde takva sahibi biriydi. Allah-u Teala’dan Şeyh’in şehadetini kabul etmesini ve derecesini yüceltmesini niyaz ediyoruz. Allah-u Teala,Onun şehadetini İslam’dan ve Şam ehlinin hesabından kabul etsin!

إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعون

“Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” derler.”(Bakara-156)

Biz bu vesileyle, genel olarak cihad ümmetine ve Allah’ın dini için çalışan herkese, özel olarak ise Nusret Cephesi’ndeki kardeşlerimize, bir yıldızın aralarından ayrılması sebebiyle taziyelerimizi iletmek istiyoruz. Biz bu tertemiz kanın, haçlı ittifak ve devletlerine karşı bir intikam ateşini tutuşturacağına ve kendilerini onların kollarına atarak onların örtülerine bürünen işbirlikçilerine ise utanç ve lanetlenme sebebine dönüşeceğine inanıyoruz. Ve yine onun tertemiz kanının; sözleri, fikirleri ve vasiyetlerinde bir hayat nefesine dönüşeceğini umuyoruz.

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ

”Zulmedenler hangi akıbete uğrayacaklarını göreceklerdir.”(Şuara-227)

Tercüme: @ebusalep

Ümmet-i İslam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir