Dağıstan’da 3 Müslüman, FSB güçleri tarafından katledildi

Dağıstan’ın kuzeyinde yer alan Kizilyurt ilçesine bağlı Sultan-Yangi Yurt köyünde önceki gün FSB güçlerince düzenlenen “Anti-Terör Uygulaması” esnasında meydana gelen çatışmada 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Kafkasya-Dağıstanlı cihad yanlılarına ait vdagestan sitesinin haberi şöyle:

“Dağıstan’ın kuzeyinde yer alan Kizilyurt ilçesine bağlı Sultan-Yangi Yurt köyünde Rus işgalciler ve işbirlikçileri tarafından dün düzenlenen sözde “Anti-Terör Uygulaması”nda 3 Müslüman şehid(inşa’Allah) düştü.

Kafirler, her zaman olduğu gibi katledilen Müslümanların “militan” yahut “aşırılık taraftarı” olduklarına dair herhangi bir kanıt sunmaya çalışmadı. Bunun yerine her zamanki gibi “güvenlik güçlerine silahlı saldırı ve karşılık ateşi” versiyonunu medya kanalları aracılığıyla servis ettiler.

Onların iddiasına göre; 3 kişilik militan grubunda bir tek otomatik tüfek vardı ve onlar köyün dışındaki ormanların yamacındaki bir evde kalıyorlardı.

Kukla makamları ve köyün imamları da “hoş olmayan durum” sebebiyle planlanmış toplu iftar programlarını iptal ettiler.

Bizler de bu vesileyle Yüce Allah’tan, bu mübarek ayda kullarını Firdevs cennetlerine kabul buyurmasını temenni ediyoruz. Muhakkak ki bu, başaranlar için en büyük ve en güzel müjdedir!

Ve köy sakinleriyle işgalcilere de bir uyarı! “Hoş olmayan durum” tam da size göredir. Bekleyin, biz de sizinle birlikte beklemekteyiz!”

Ümmet Bülteni/Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir