Dağıstan’da “Vehhâbî kreşleri” yahut alışılagelmiş faşizm

Dağıstan’daki Rus yanlısı polis çetesinin ülkedeki Müslümanlara yönelik baskılarının çocuk kreşlerine dahi uzandığı hakkında geçtiğimiz günlerde bir haber paylaşmıştık(link). Kafkasya Emirliği-Dağıstan Vilayeti’nin resmi haber sitesi vd.ag/tr de konuyla ilgili bir haber yaptı.

Haberi olduğu gibi aktarıyoruz:

***

“Vehhâbî Kreşleri” ya da Alışılagelmiş Faşizm

Dağıstan’daki sözde “Aşırıcılıkla Mücadele Departmanı” mensubu işbirlikçiler, başkent Şamilkale(eski Mahaçkale)’nin Vengerskih Boytsov Caddesi ve Novıy Kahulay semtinde bulunan ana okulu/kreşlere baskın düzenledi.

Binanın sahibi, çocuk yurdunun kapılarının kırılarak arama yapılmasının sebebini sorduğunda mürtedlerden Aşırıcılık/Ekstremizm’e karşı önleyici tedbir alındığı cevabıyla karşılaştı.

Bina sahibi, “Ben mekanımı 3.şahıslara kiraya veriyorum.Binayı kiralayan kişilerle sözleşmemiz vardı” şeklinde konuştu.

Vengerskix Boytsov Caddesi’ndeki kreşe 3-4 adet otomobil geldi ve içlerinden sivil kıyafetli bir grup adam çıktı. Bir görgü şahidi; “Kendilerine ait video kameraları vardı.Kreşin bahçe kapısını kırarak içeri daldılar ve bir yandan arama bahanesiyle ortalığı tarumar ederlerken diğer taraftan kreşin eğitmenlerine kaba ifadelerle bağırıp çağırarak burada namaz kılınıp kılınmadığı, Kur’an okunup okunmadığını soruyorlardı.Hepsini de kamerayla kayda aldılar.Onlardan hiçbiri de kimlik ve arama belgelerini ibraz etmedi.” şeklinde konuştu.

İşbirlikçiler, kreşteki eğitmenleri “Polis Departmanı” isimli batakhaneye götürdüler.O esnada kreşte yaklaşık 30 çocuk bulunuyordu ve başlarında sadece 1 eğitmen kaldı.

Gözaltı sürecinde kreş çalışanı Müslüman kadınlar pek çok aşağılanmaya maruz kaldılar.Güya “Veritabanı” için onların fotoğrafları çekildi,parmak izleri alındı ve birkaç saat parmaklık arkasında kaldıktan sonra serbest bırakıldılar!

“Aşırıcılıkla Mücadele Departmanı” çetesi mensupları, Sadovoy Caddesi’ndeki bir kreşe de baskın düzenledi.

Görgü şahitlerinin ifadesine göre; sivil kıyafetli bir adam kreşin kapısına gelerek diafondan kreşe çocuğunu getirdiğini ve burayı görmek istediğini söyledi.Eğitmenlerin kapıyı açmasının ardından yaklaşık 15 adam,çocukları korkutacak şekilde bağırıp çağırarak içeriye daldı.

Kreşteki çocuklar korku içinde ağlaşırken mürtedler, “Arama-tarama” bahanesiyle içeriyi tarumar ettiler.Kuklalar, aynı zamanda bayan eğitmenlere de sözlü tacizlerde bulundular.Rus işbirlikçisi alçaklar,çocuğunu almaya gelen hicablı bir Müslüman kadına “Şeytan” diye hakaret ederek, kendisini havaya uçurmasını söylediler.Kreşin eski müdiresi basın mensuplarına, kadının çocuğunu alarak hızla oradan uzaklaştığını anlattı.

Rus kukları münafıklar, çocuklarını almaya gelen velilere küstahça buranın bir “Vehhâbî kreşi” olduğunu ve artık çalışmayacağını söylediler.

Kreşin müdiresini de kanunsuz şekilde gece saat 10’a kadar gözaltında tuttular.Ve kendisine “Vehhâbîler listesi”ne eklendiğini söyleyerek serbest bıraktılar.

Baskına uğrayan bu kreşler artık kapalı ve veliler de çocuklarının psikolojisinden endişeli. Bu İslâmî kreşlerin çalışanları da Rus işbirlikçisi mürtedler tarafından fişlenmiş durumda.

VD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir