Dağıstanlı mürtedler artık ana okullarına musallat oldu!

Dağıstan’daki kaynakların bildirdiğine göre;başkent Şamilkale(Mahaçkale)’nin Vengerskih Caddesi’nde bulunan bir anaokulu, “Aşırıcılıkla Mücadele Departmanı”çetesine bağlı mürtedler tarafından basıldı.Mürted çete üyeleri,yalnızca küçük çocukların eğitim gördüğü okulun bahçe kapısını kırarak ağır silahlarla okula daldılar. Yine çocukların gözü önünde bakıcılara bağırıp çağırarak okuldaki eşyaları talan ettiler.

Rus kuklası çete üyeleri,çocuklardan birinin annesi olan hicablı bir kadına “fahişe” diyerek hakaret edip çocukların yanında “kendisini patlatan şeytan”lardan biri olduğunu söylediler.

Mürtedlerin “Arama” adı verdikleri bu baskının yapıldığı okulun ise, her ne kadar “Ekstremist”lere ait olduğu iddia edilse de Dağıstanlı ünlü gazeteci Safiye Sultanbekova’ya ait olduğu öğrenildi.

Baskını yapan çete üyelerinin de kendi videolarının olduğu bildirildi.Videoda anaokuluna baskın yaptıkları esnada eğitmenlere,çocukların namaz kılıp kılmadıkları,Kur’an okuyup okumadıklarını vs.soruyorlar.

Vengerskih Caddesi’ndeki anaokuluna silahlı baskın yapıldığı esnada okulda yaklaşık 30 çocuğun olduğu bildirildi.Eğitimcilerin tümü,polis merkezi adı verilen batakhanede 6 saat boyunca sorgulandı,parmak izleri ve fotoğrafları alındı.

Benzer bir baskın da Novıy-Kahulay semtindeki bir anaokuluna da yapıldı.Rus kuklası mürtedler,bu okulları “Vehhâbî Okulları” olarak adlandırıyor.

Ümmet-i İslam/Özel Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir