Dr. İyad Kuneybî Mehmet Şimşek’in Suriye açıklamalarını yorumladı

Ürdün’ün önde gelen ilim adamlarından akademisyen Dr. İyad el-Kuneybi, Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek’in Esed hakkındaki sözlerini eleştirdi. Bugün yaptığı konuşmasında ‘sahadaki durumun dramatik şekilde’ değiştiğini kaydeden Mehmet Şimşek, “Türkiye, artık Esad’sız bir anlaşmada ısrar edemez, bu gerçekçi de değil” demişti.

Dr.İyad el-Kuneybî ise sosyal medyadan şunları yazdı:

Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek: “Artık Suriye’de Esad’sız siyasi bir çözümde ısrar etmek gerçekçi değildir.” şeklinde konuştu.

Mehmet Şimşek denen şahıs, Kudüs’teki siyonist askerleri ezme ameliyesini; ”aşağılık bir terör saldırısı” olarak vasıflayan kişinin ta kendisidir. Tüm bunlar Türkiye’nin, Rusya ve İran ile ”Suriye’de terörle mücadelenin, rejimin düşürülmesinden daha öncelikli olduğu” konusundaki yaptıkları anlaşmadan sonra gerçekleşiyor.

Dayanakları ise, realitenin gereği, hikmet ve dengelerdir.! Öyle ki, dinin sabitleri ilğa edilmekte, şeriatın hakemliği yıkılmakta ve dünün hıyaneti, bugünün müzakere konusu olmaktadır.

Bir aralar değerli bir kardeşe şunu söylemiştim: ‘Bazı kişilerin, ona taassupla bağlananları temize çıkarmalarına şaşıyorum.!’

Dedi ki; ‘Ey Şeyh İyad, akılları gittiğinde günahları nasıl keramet zannettiklerini görmen için, ‘-Evliyaların kerameti’- adlı kitabı okumalısın.’

Ümmet-i İslam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir