Dr.Sâmi el-Ureydî: “Arap olmayan Müslümanları Hâricîlerin tuzaklarından kurtarın!”

Şam’ın Fethi Cephesi Şerî’lerinden ve önde gelen isimlerinden Dr. Sami Ureydi’nin “Arap olmayan yabancı Müslümanları aşırıların (Haricilerin) tuzaklarından kurtarın!” konulu yazısını Küresel Analiz sitesi Türkçe’ye çevirdi:

* * *

“Herkesi desteğe çağırıyoruz. Mesele din ve kan meselesidir. Bilindiği üzere yabancılar Müslüman olduğunda din için çalışma ve fedakarlıkta bulunma konusunda son derece hassas oluyorlar. Eğer hak ehlinden kendilerine yol gösterecek birilerini bulmazlarsa, aşırılar (Hariciler) bu fırsattan istifade ederek onları kendi amaçları için kullanırlar. Onların güçlerini Müslümanlara karşı savaşmada kullanırlar.

Bugün Şamda aşırılar (Hariciler) sonradan hidayet bulan Müslümanları mücahidlerle savaşta kullanıyorlar. Masum kanları helal görmede kullanıyorlar. Onlara “sizler mürtedlerle savaşıyorsunuz” diye telkinde bulunuyorlar. Onlara tekfir meselesinde haricilerin usulünü öğretiyorlar. Onlara zan ve şüphe ile Müslümanlara riddetle hükmetmeyi öğretiyorlar. Bu Şam sahasında olanların şehadeti ile göz önünde olan bir şeydir.

Tüm samimi olanlar yabancı kardeşlerimizi aşırların (Haricilerin) tuzaklarından ve ayak oyunlarından kurtarmak için eldeki tüm vesileleri kullanarak yardımlaşmalıdırlar. Yabancı Müslümanlar boynumuzda bir emanettir. İslam’ın,cihadın ve aşırıların (Haricilerin) hakikatini beyan eden eldeki tüm vesileleri kullanmalıyız. Buna örnek olarak Rabbani alimlerin nasihatlerinin,sözlerinin ve kitaplarının çevrilmesi ve alimlerin Şam’daki durumla alakalı sözlerinin çevirisi ve bunların internet sitelerinde, bloglarda, görsel yapımlarda ve beyanlarda farklı dillere çevirilerek yayınlamak. Veya farklı dillerdeki kitapları şehirlerin girişlerine koymak ve oranın ehlinin İslam’ını beyan etmek vb.

Allah’ım şahid ol ki ben ulaştırdım.”

Dr. Sami el-Ureydi

Mütercim: @SeyhUlvanTR

Kaynak: Küresel Analiz

بإذن الله نكتب تحت وسم

وندعوا الجميع للمشاركة فالأمر دين ودماء إن العجم إذا أسلموا يكون عندهم حماسة للعمل والتضحية والدين فإن لم يجدوا من يوجههم من أهل الحق فسيستغلهم الغلاة لتحقيق أهدافهم وبسط قوتهم وزجهم في حرب المسلمين فهم الآن في الشام يستخدمونهم في قتال المجاهدين واستباحة دماء المسلمين ويفهمونهم أنكم تقاتلون مرتدين ويعلمونهم أصول الغلاة في التكفير والحكم على المسلمين بالردة بالشبهات والظنون و… وهذا أمر مشاهد وملموس في أرض الشام كما شهد به الأثبات في الشهادات فليتعاون الصادقون لانقاذ إخواننا العجم من مصائب ومكر الغلاة بكل وسيلة متاحة فهم أمانة في أعناقنا لنستخدم كل وسيلة تبين لهم حقيقة الإسلام وحقيقة الجهاد وحقيقة الغلاة ومن أمثلة ذلك ترجمة نصائح وكلمات وكتابات العلماء الربانيين ترجمة كلام العلماء حول الوضع في الشام أو مراسلتهم عبر معرفاتهم ومواقعهم ومنتدياتهم أو اصدار كلمات وبيانات بلغات مختلفة أو وضع كتابات بلغات مختلفة على أبواب المدن تبين إسلام أهلها أو غير ذلك اللهم هل بلغت اللهم اشهد   قناة : محبي الدكتور سامي العريدي الرابط : @Sami_Al_Aridi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir