El Kaide: “Ezilen milletlerin intikam vakti geliyor”

El Kaide’nin ideolog lider kadrosundan Nasır al Ansi’nin Amerika’ya yönelik kaleme aldığı yazı.

El Kaide’nin ideloglarından biri olarak sayılan Nasır El Ansi’nin Amerika’ya yönelik kaleme aldığı yazısı Türkçe olarak paylaşıldı.

Nasır el Ansi geçtiğimiz Nisan ayında ABD’nin Yemen’de gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucunda hayatını kaybetmişti. El Ansi’nin uluslararası ilişkiler ve politikaya yönelik internet üzerinden paylaşılan dersleri bulunuyor. Ayrıca el Ansi, El Kaide’nin Paris’te Charlie Hebdo dergisi çalışanlarına düzenlediği saldırıyı üstlenen video açıklaması ile tanınıyor.

El Ansi’nin kaleme aldığı “Ezilen milletlerin intikam vakti geliyor” yazısı:

Sizce Batı medyası Amerikayı eskisi kadar kolay pazarlayabiliyor mu ? Barışın koruyucusu… Bir numaralı insan hakları savunucusu… Ve davet ettikleri değerlerin ve prensiplerin yegane uygulayıcısı… Milyonlarca insan gerçekten böyle mi hissediyor? İnsanlar hala bu lafları satın alıyorlar mı? Yoksa gerçek bundan farklı mı?

Şayet Amerikan halkı gerçekten bu hikayelerle kandırılıyorsa, başları büyük belada demektir. Onlar kendilerini bekleyen cehennem ateşinden habersizler. Özellikle de son nefeslerini vermekte oldukları bu dönemde…

Ey Amerikalılar! Sovyetler Birliği yıkılırken ve Ruslar Kremlin’de Gorbaçov’u alkışladıkları sırada, onlarla nasıl dalga geçtiğinizi hatırladınız mı? Sizler geçmişte başkalarıyla geçtiğiniz dalganın aynısını şimdi başka insanların sizinle geçtiğinin farkında mısınız?

Sizce Amerikan hükümeti artık halkına karşı dürüst olmaya başlamak zorunda değil mi? Sizce halk, gelecekte kendilerini bekleyen tehlikelerden haberdar olmamalı mı? Onlara doğru yaklaşanın ne olduğunu bilmeye hakları yok mu?

Tüm bunlar Amerika’nın düşman üreten politikalarının neticesidir. Şüphesiz ki Amerika, bu azgın ve emperyal politikaları uygulamakta, son derece başarılı olmuştur.

Siz Japonların, Hiroşima ve Nagazaki’de olanları unuttuklarını mı sanıyorsunuz? Siz Vietnam ve Panama’da gösterilen Amerikan vahşetinin unutulduğunu mu sanıyorsunuz ? Peki ya Almanlar ? Siz Almanların 2. Dünya savaşında yaşadıklarını unuttuklarını mı sanıyorsunuz? Binlerce çocuk savaşta gözlerinizin önünde ölürken, okyanusa döktüğünüz binlerce tonun yüzünden kaç tane çocuğun aç kalıp öldüğü unutuldu mu sanıyorsunuz? Yine binlerce çocuğun, kullanımı yasak olan radyasyon içerikli silahlarınız sebebiyle öldüğü unutuldu mu? Onlar kısacık hayatlarını dahi doğru düzgün yaşayamadan savaşta can verdiler. Bunlar Amerika’nın kendilerine yaptıklarını unutmaya zorladığı milletlerden sadece birkaçı. Onların hepsi intikamlarını almak için doğru zamanı bekliyorlar.

Ben size bildiriyorum ki, korkunç bir karanlık gelecekte sizi bekliyor. Bir intikam vakti… Üstelik sadece Müslümanlardan da değil… Sizin kimisini hiç bilmediğiniz, kimisini ise unuttuğunuz ama onların sizi hiçbir zaman unutmadığı bir çok düşmandan…

Milletler de aynı insanların geçtiği evrelerden geçiyorlar… Doğuyorlar, büyüyorlar, çocukluk, gençli ve ihtiyarlık yaşlarına erişiyorlar. Artık şüphe yok ki Amerika bu evrelerin en sonuncusuna ulaşmış durumdadır.

Tercüme : Murat Gündoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir