“İspiyoncu ve katillere dair…”

Rusya’nın tarihi Kızılordu Korosu, Suriye’deki Rus ordu personeline yılbaşı konseri vermek üzere Soçi’den havalandıktan kısa süre sonra Karadeniz’e çakılmıştı.

Kafkasya Emirliği-Dağıstan Vilayeti’nin resmi haber servisi vd.ag yazarlarından Gulam Muhammed Dağıstânî, bu kaza sonrası Dağıstan’daki Rus kuklası hükümete bağlı dînî kurumların temsilcilerinin tutumlarını eleştiren bir makale kaleme aldı.

Makaleyi ilginize sunuyoruz:

Aralık ayının son Pazar günü, Halep’teki Müslümanların toplu katliamını gerçekleştiren katil sürülerini eğlendirmek için giden Putin’in soytarılarının Karadeniz’in derinliklerine çakıldıklarına dair yürekleri serinleten bir haber geldi. Hastalıklı propaganda şebekesi, bir anda yasa boğuldu. Tüm “yoldaşlar”, yapay ve artistik jest ve mimiklerle tek ses oldu: “Terörizme karşı savaş”.

Bu yapay yas törenlerine pek tabi otoritenin sözde dini kurumları da dahil oldu. Özellikle Dağıstan’daki ‘Rûhânî İdâre’, “Trajedi” olarak adlandırılan kazanın ardından “Kurbanların ailelerine ve dostlarına başsağlığı” dileklerini iletti.

Ne ilginçtir ki bu “Rûhânî İdâre”, Halep ağır bombardıman altındayken sükunetini istikrarlı biçimde korudu. Ne kimseye başsağlığı diledi ne de oradaki trajedi karşısında bir yorumda bulundu. Bu dönemde Avrupa şehirlerinde dahi, Londra’dan Saraybosna’ya, kuzeyden güneye pek çok yerde Halep’teki barbarca ve acımasız katliama karşı kitlesel eylemler düzenlenirken bu sözde ‘Rûhânî’ denilen münafık ve işbirlikçiler, her zamanki utanmazlık ve yüzsüzlükle katilleri överek ‘Halep’in Vehhâbîlerden temizlenmesi’ni kutladılar.

Güçünü Rus süngülerinden alan ‘Ruhani İdare’ çetesinin bu davranışı aslında hiç de şaşırtıcı değildir. Bu kurum, tağutlara yapılan komplimanlar, bürokrasiye uygun “fetvalar” ve “İslâmî davet” çalışmaları karşılığında hem bütçeden tahsis edilenler hem de cahillerin bağışlarıyla kesesini doldurduğu müddetçe Rusya istediği gibi bombalayabilir, katledebilir, tecavüz edebilir.

Onlar çok iyi biliyor ki; bu canavarın gücü biterse tüm efendilerinin ve suç ortaklarının da otoritesi zayıflayacak, bunun sonucunda bütün kitlesini kaybetme tehdidiyle karşılaşacaklardır.

Putin’e düzenli dua eden ve sıkıntı anında gayri-ihtiyari istavroz çıkartan R.Abdüllatipov’a bunun “Allah’ın ilhamı” olarak verildiğini söyleyen bu sözde alimler çok iyi biliyor ki Putin’in Gimri dağlarında veya Suriye’de savaşan paralı haydutları olmazsa kendilerinin de bu topraklarda hiçbir hükmü kalmayacaktır.

Gulam Muhammed Dağıstanî

VD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir