Kafkasya Emirliği’nden ABD saldırısında şehîd olan Tâliban emîri Molla Ahtar’a taziye

Kafkasya Emirliği’nden ABD saldırısında şehid olan Taliban Emiri Molla Ahtar’a taziye yayınladı. Kafkasya Emirliği’nin resmi sitesi Kavkaz Center’da yayınlanan beyanda, emirlerin şehid olsa da cihadın devam edeceği bildirildi.

* * *

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla

Kafkasya Emirliği olarak, tüm mücahidlerimiz adına Afganistan İslam Emirliği emiri Molla Ahtar Mansur’un şehadeti için Afganistan’daki kardeşlerimize en içten taziyelerimizi ve desteğimizi sunarak başsağlığı diliyoruz.

Molla Mansur Ahtar liderliğinde (şehid inşallah) Afganistan’daki kardeşlerle büyük atılımlar yaptık ve şimdi tüm cephelerde düşmanla olan mücadelemiz sürüyor. Zannettiler ki; onu ortadan kaldırmakla ya da yerinden etmekle Afgan cihadı zayıflar! Bu sebeple Mansur hedef alınmıştır. Allah’ın izni ile, kardeşimiz Molla Mansur Ahtar (İnşaAllah) şehadete kavuştu ancak düşmanlar amacına ulaşamadı.

Afganistan İslam Emirliği’ndeki kardeşlerimiz için dua ediyor ve İslam Emirliği yeni emiri olan Molla Hibetullah Ahunzade ve tüm mücahidlere de Allah’ın kelâmını yüceltmek için düşmanla olan savaşında kendilerine Allah’tan güç ve azamet diliyoruz.

Kafkasya İslam Emirliği Yurtdışı Temsilciliği Yazışma Departmanı

Küresel Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir