Kızıl Haç:”Taliban Şehidlerinin Cesetleri Çürümüyor!”

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Amerikan Kızıl Haç Komitesi websayfasında Taliban ölüleri (şehid) ve yabancı kuvvetler ölülerinin karşılaştırılması ile ilgili bir rapor yayınladı. Afganistan’ın Mezar-ı Şerif vilayetinde ölenlerin cesetlerini toplama ve gömme vazifesi olan söz konusu komite Taliban ölülerinin çürümemesi ya da neden kötü kokmaması karşısında şaşkınlık gösterdi?

Raporda araştırmacıların ilk olarak bu fenomenin arkasındaki sebebin soğuk hava olduğunu düşündüklerini ancak bu teorinin daha sonra yıkıldığını çünkü aynı bölgede yatmakta olan kuzey ittifakı savaşçılarına ait cesetlerin çürüdüğünü ve mide bulandırıcı kötü bir koku yaydıkları belirtildi.

Dahası Raporda şimdi Taliban savaşçılarının tükettikleri besin türü üzerinde bir araştırma yapmak istediklerini söylüyor! Araştırmacılar ayrıca gıda ile kan arasında bir ilişki olup olmadığını bulmak istiyor çünkü bazı Taliban üyelerinin kanları öldükten sonra bile sıcaklığını koruyor!

(Kaynak: Al-Misryoon, Ana Muslim ve diğer çeşitli websiteleri)

Haçlı saldırıları karşısında Taliban şehidleri tarafından gösterilen mucizeyi düşmanlarımızın kendi dostlarının önünde itiraf etmesi Allah’ın bir lütfudur. Gezegendeki bütün bilim adamları ve kimyacılar bir araya gelse ve tüm hayatlarını bu olayı araştırmaya adasalar bile bu şaşırtıcı sorunun cevabını asla bulamayacakları belirtilmelidir. Hepimizin bildiği gibi, belki onlar İbrahim’in (a.s) mübarek vücudunun yerini tespit etmeye çalışabilir ve böylece onun biyolojik yapısını inceleyerek kendi askerleri için yangına dayanıklı giysiler yapabilir!!!

Tanınmış bir âlimin (Ustaz Yasir) İslam Emirliği’nin meşhur komutanlarından bir olan Şehid Molla Abdul Manaan Ahmed’in (r.a) cenaze töreni nedeniyle yaptığı bir konuşma da akla gelenleri hatırlatalım: “Burada Taliban’ın doğru tarafta olmadığını yalanlayan ve Kabil rejiminin de yanlış tarafta olduğunu doğrulayan herkes tarafından anlaşılabilir basit bir örnek vermek istiyorum. Neden bizim ölülerimiz çürümüyor ve etrafa hoş bir koku yayıyorken bizim karşıtlarımızın ölüleri çürüyor ve etrafa kötü bir koku yayıyor?

Şehid Molla Abdul Manaan’ın bedeninden yayılan hoş koku muhafaza edilirken saygın Ustaz ekledi: “Herkese meydan okuyorum! Hadi aynı anda ve aynı silahla öldürülmüş olan bizim ölülerimizden birini ve karşıtlarımızın ölülerinden birini alalım. Onları fiziksel ve kimyasal teşhis için bırakalım. Sonra diğer ölünün şişerken ve çürümeye başlayıp etrafa kötü bir koku yayarken bizim ölümüzün güzelleşmesini ve etrafa misk kokusu yaymaya başlamasını gözlemleyelim. Daha sonra dünyaca uzman bilim adamları ve kimyacılarını bu olayın nedenini araştırması ve bulması için görevlendirelim???”

Ayrıca Kabil ordusu saflarında meydana gelen ayrılma olaylarında artışın ana faktörlerinden birinin Taliban şehidlerinin sergilediği mucizeler olduğunu da unutmamız gerekir. Nangarhar vilayetinin Ghani Khel bölgesindeki bir grup ANA askeri görevlerini terk ederek ayrılmalarının arkasındaki nedenlerden biri olarak şunu söyledi: “Bir defasında Kandahar vilayetinde Taliban ile göğüs göğüse bir çatışmaya girdik çatışma sırasında Taliban geri çekilirken her iki taraftan ölenler çatışma alanında kaldı. Daha sonra geceye kadar bölgede kalma emrini aldık. Biraz zaman geçince ölülerimiz çürümeye başladı ve kelimelerle ifade edilemeyecek kadar mide bulandırıcı bir koku yaymaya başladılar. Diğer yandan Talibanın ölüleri garip ve güzel bir koku yaymaya başladı. Böylece arkadaşlarımız kendi ölülerini terk ederek Taliban şehidlerinin yanında durdular.Bu askerler şunu söyledi: “Şafakla birlikte, ben ve arkadaşlarım şahsi eşyalarımızı topladık ve gerçi maaş almamıza sadece 2 yada 3 gün kalmış olsa da her şeyi terk ederek evimize doğru yola koyulduk!!!”

Sovyetlere karşı verilen Cihad da şehidlerin gösterdiği tüm mucizeler hakkında yüzlerce olayın anlatıldığı kapsamlı bir kitap Şeyh Abdullah Azam (r.a) tarafından “Afgan Cihadı’nda Rahman’ın Ayetleri” başlığıyla derlenmiştir. Bu yüzden Allah’a duamız zamanımız âlimlerinin kollarını sıvayıp savaş meydanlarında gösterilen mucizeleri yazmasını lütfetmesidir ve böylece mevcut Cihad şehidleri yoluyla insanlar doğru ve yanlış arasında ayrım yapabilirler ve sonuçta doğru tarafa katılabilirler.

Son olarak tüm okurlara Cihad görevini yerine getirebilmem ve sevgili Peygamberimiz Muhammed (s.a.v)in özlemini çektiği şehid olma erdemine ve lütfuna ulaşmam için samimi dualar etmenizi alçak gönüllülükle sizden istiyorum.

25 Muharrem 1433 (21 Aralık 2011 Çarşamba)

Doktor Muhammed Andar

Kaynak: The Unjust Media

Tercüme: Kavkaz Center

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir