Nusret Cephesi Emiri Şeyh el-Cevlânî’den Şam Ehline 5. Yıl Mesajı

BxARnJaIIAARDgiSuriye’deki İslâmî kıyam, 5. yılını doldurdu. Suriye’de muhaliflerin bel kemiği olan Nusret Cephesi’nin lideri Ebû Muhammed Fatih el-Cevlânî bir beyan yayımladı. “Ümmet-i İslam” haber portalı olarak sizlere tam metin çevirisini sunuyoruz:

* * *

Devrimin 5.Yılı Vesilesiyle Halkımıza Mesaj-

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla…

Hamdlerin tamamı, Allah(c.c.)’a; salat ve selam onun Resûlü (s.a.s.)’ne, ehl-i beytine, ashabına ve kıyamete dek onun yolunda gidenleri üzerine olsun.

Bundan sonra;

Şam halkını ve tüm Müslüman ümmetini, mübarek cihad ve mübarek devrim yolunda geçen 5 yıl için kutluyoruz.

Bu süreçte halkımız; kahramanlığın, fedakârlığın ve kararlılığın en muhteşem örneklerini tarihe kaydetmiştir. Dünyada hakların nasıl yeniden kazanıldığını ve nasıl ilkelerin üstün geldiğini düşünün. İnancın seni zorla yola getirmeye çalışan dünyayı sindirdi. Söyledin ve daha güzel söyledin. Yaptın ve güzelce yaptın.

Cihadını devam ettirdin ve bunu yapabileceğin en iyi şekilde yaptın. Göstermiş olduğun sabır insanları hayrete düşürdü. Baskı ve zulme rağmen sefalet ve acılar içinde onurunu ve zaferin dönüşünü ilan etmek için dışarıda idin.

Müjdeler olsun sana ey Şam halkı, müjdeler olsun! Allah, ümmetin şafağını getiren yüzlere neşe versin.

Bugün Şam halkı, yeni bir süreç içerisinden geçmekte, zafer isteğinde kararlı ve onurunu arıyor. Tüm bunlar bizim sorumluluğumuz dâhilinde ve biz zaferden önceki bu sabır dolu süreci atlatmak mecburiyetindeyiz. Biz Şam’ın insanlarıyız ve bizi ondan ölüm haricinde hiçbir şey ayıramaz inşallah.

Bizler, bu yolda en sonuna kadar gideceğimize dair yeminlerimizi yineledik!

el-Fâtih Ebû Muhammed el-Cevlânî / Nusret Cephesi Genel Emîri

Ümmet-i İslam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir