Nusret Cephesi lideri Şeyh Culani’den yeni mesaj!

nusra yeniNusret Cephesi lideri Şeyh Ebu Muhammed Fatih el Culani, hareketin resmi sitesi “Menaratu’l Beyza(Beyaz Minare)” aracılığıyla yaptığı uzun açıklamada,Suriye ve bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Cevlani, Suriye’ye müdahale eden ABD öncülüğündeki koalisyon hakkında ve Suriye’de yaşanan son gelişmeler ile ilgili açıklamada bulundu.

Muhalif gruplardan Nusret Cephesinin lideri Ebu Muhammed Cevlani sosyal medyada yayınlamış olduğu ses kaydında güncel hadiselere tarihten örrnekler verirken, Şam sahasında savaşan gruplar hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

Açıklamanın kısa özeti

Cevlani, Batılıların yapacaklarının Nusret Cephesini zayıflatamayacağını söyleyip, Batının bunların bedelini ağır ödeyeceği tehdidinde bulunurken, Batı halklarına da seslendi. Cevlani, Batılılara hükümetlerinin söylemlerine kanmamaları ve yanlışların bedelini kendilerinin ödeyecekleri uyarısında bulunuyor.

Cevlani açıklamanın devamında, Suriye halkına desteklerine ve halkın da cihada desteğine vurgu yaparak diğer grupları Batı’nın oyunlarına kanmamaları için uyarıyor.

Nusret Cephesi Lideri, Arapların İngiliz ve Fransız oyunlarına gelip Osmanlı’ya isyan etmesini, ardından Filistin’i kaybetmesini örnek veriyor.

Ebu Muhammed Cevlani, yayımlanan ses kaydında ayrıca cihadın Ortadoğu’yu değiştirdiğini, Arap liderlerinin halk üzerinde etkisinin kalmadıgını vurguluyor.

Cevlani, bugünkü savaşın tarihte olduğu gibi hala Persler, Romalılar, Yahudiler ve Müslümanlar arasında olduğunu söylüyor.

“Bırakın bölgedeki idarecilerle olan hesabımızı görelim, bilin ki bu sizin için daha  hayırlı ve güvenlidir.”

“Bizimle savaşa girmesi Batı’yı yüz yıl geri göturecektir. Batı halkları idarecilerine savaşa girmemeleri için baskı uygulamalıdır.”

Cevlani, “Ortadoğu’daki patlamaya hazır volkan ve depremlerle oynayanlar kendi tahtlarını ve krallıklarını tehlikeye atmaktadır” dedi.

Nusra lideri, “ahmak idareciler daha önceki müdahalelerden ders almadılar. Şam’a yapılacak bir müdahale cihadi tüm bölgeye yayacaktır” diye ekledi.

Lübnan Sünnilerini Hizbullah’a saldırmaya teşvik eden Cevlani, “onların (Şiilerin) dinleri Hüseyin’in intikamını sizden almak üzere kuruludur” dedi.

Suriyeli komutan, “Haç’a tapanlar ve Arab’ın çıbanları ile yeni bir savaşın zamanı gelmiştir” diyerek ekledi: “Batı’nın İslam’a karşı savaşları uçaklardan ve savaşlardan korkmayan binlerce yiğit üretmiştir.”

Cevlani, Suriye’deki grupları IŞİD’in işledigi suçların onları Batı’ya meylettirmemesi konusunda uyararak konuşmasına son veriyor.

islahhaber.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir