Nusret Cephesi Şeri Kadısı ve Sözcüsü Sami Ureydi, Şeyh Makdisi için ne dedi?

el-makdisi-aslinda-ne-dedi- (2)Şeyh Makdisi’nin Suriye cihadında bazı ÖSO gruplarının önce Riyad’ı sonra da Cenevre’yi kabul etmesini eleştiren makalesi gündem olmaya devam ediyor.

Şeri Ali el Urcani’nin Şeyh Makdisi’ye eleştirisine Nusret Cephesi Şeri Kadısı Sami Ureydi twitter hesabından cevap verdi. Nusret Cephesi adına twitter’da üç Şeri resmi olarak söz söylemeye sahip. Bunlar Şeyh Sami Ureydi, Şeyh Ebu Abdullah El Muhacir, Ebu Abdullah Eş Şami’dir. Bu nedenle Şeyh Sami Ureydi’nin Şeyh Makdisi hakkında sözleri resmi olarak Nusret Cephesi’nin bakışını ifade etmiş oluyor. Ümmeti İslam Haber olarak sizlere çevirisini sunuyoruz:

11

“Bil ki ondan olduğunu iddia ettiğin el Kaide’nin emiri son konuşmalarında âlimlerden kimseyi şeyhimiz Makdisi gibi övmedi. Bu senin yuvan değil kendi yoluna git.”

13

“1: Atıyyetullah’ın bir yerde söylediği bazı sözlerini nakledip pek çok yerde söylediklerini görmezden gelenlere şaşırdım. O Makdisi’dir, tevhid, akide ve iman adamıdır. Onu böyle sanmaktayız.”

22

“2. O; hayra davetin, hakkı açıktan söyleme ve bunun için cihat etmeye davetin adamıdır. İyiliği emretme ve kötülükten nehyetmeye davetin adamıdır. Bunu cahil veya dini gevşek kibirli biri dışında kimse inkar etmez. Son satıra dikkat edin.”

33

“3. İnsaflı kişiye gereken el Gazzi’nin hazırladığı Atıyyetullah’ın tüm çalışmalarında araştırma özelliği vasıtasıyla Şeyh Makdisi hakkındaki görüşünü araştırmak ve böylece onu öğrenmekti, ancak heva…”

Ümmeti İslam / Özel Haber

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir