Nusret Cephesi’nden ‘Beşinci Yıl’ Belgeseli: “İzzetin Varisleri-2”

Suriye’de rejime karşı savaşan önemli muhalif gruplardan biri olan Nusret Cephesi’nin yayınladığı “İzzetin Varisleri” belgeselinin ikinci bölümü Türkçe altyazılı olarak sunuldu.

İzzetin Varisleri belgeselinin ikinci bölümünde Arap Baharı ile başlayan ayaklanmalar ve bu süreç sonunda eski rejim unsurlarının tekrar iktidarı ele alması süreci işleniyor.

Belgeselde, Nusret Cephesi sözcüsü Ebu Abdullah eş-Şamî ve lider kadrosundan önemli bir isim olan Ahmet Selame Mabruk’un konuşmalarına yer verildiği görülüyor.

 Ahmet Selame Mabruk’un tanıtımına yer verilen ‘Mısırlı eski kurt’ şimdi Suriye’de bir El Kaide lideri haberi için tıklayınız. 

Eş Şami konuşmasında, ‘dünya düzeni’ ve Suriye devrimi konularına odaklanırken, Ahmet Selame Mabruk ‘cihat’ın varolan sorunlara tek çözüm olduğu iddiasını ileri sürüyor.

Belgeselde verilen mesaj, Batılı düşünür ve filozof Noam Chomsky’nin tespitleri ile destekleniyor.

Konuşmalarına yer verilen ve Nusret Cephesi kadrosunda bulunan diğer bir isim ise, örgütün Kalemun emiri; Ebu Malik eş-Şami. Şam kırsalında savaş veren Ebu Malik’in özellikle Lübnan Sünnileri arasında bir fenomen olduğu ifade ediliyordu.

Menaratulhuda.com‘da Türkçe altyazılı olarak yayınlanan İzzetin Varisleri – 2 belgeseli: 

Belgeselin ilk bölümü:

 Kaynak: İncaNews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir