Nusret Cephesi’nden “Suriye’de savaşla geçen 5 yıl” videosu

nusra5

Nusret Cephesi Suriye savaşının 5. yılını doldurması münasebetiyle kısa bir video yayınladı. Küresel Analiz sitesi, videonun bazı kısımlarını Türkçe’ye çevirdi:

Arap baharından bir tanesi Suriye savaşı. Şam ehli tarihinde çizmiş olduğu güçlü azametiyle ve büyük himmetiyle 6. yılına girmekte. Bu sene, savaşın başlarından bu yana, şeri ve askeri eğitim merkezlerine katılanlar kadar katılım olmamıştı.

Eğitime yeni katılacak olan genç sözlerinde şunları ifade etti; ”Müslümanları korumak, evlerimizi yıkan, çocuklarımızı öldüren Kafir rejimi püskürtmek için tabiki de düşmana karşı savaşmakta olan kardeşlerle savaşmak istiyorum.”

Şeri merkezlerin açılmasından bir ay geçmeden önce katılımcıları bedensel olarak savaşa hazırlayan, Cihad bayrağını yükseltmek için askeri eğitimi almak üzere bir çok yeni katılımcılar oldu.

Erkekler ve gençler himmet ve azametle cihadı üstlendiler. Cihad, Allah’ın emrine icabet, O’na itaat etmek üzere hazırlanmak ve bundan sonra O’nun yolunda ya zafere ya da şehadete ulaşmak içindir.

Şam topraklarında düşmana karşı dimdik duran Müslümanlar sessiz kalmamıştır. Aksine Suriye savaşının 5. yılından sonra savaşın devam edeceğini haykırmak için meydanlara çıktılar.

Videodan alınan bazı fotoğraflar:

nusra eğıtım

nusra eğıtım1

harb

askeri kamp

askerı eğıtım

eylem

Küresel Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir