Obama-Putin Anlaşmasından Sonra HRW,Suriyeli Direnişçilere Tavır Koymaya Başladı

9182_1Demokratik basına göre Obama’nın  Alevi Esad rejiminin Müslümanlara yönelik kitle cinayetlerine başvurması konusunda en iyi siyaset olarak yatıştırma yöntemini seçmesinden sonra Amerikalı insan hakları aktivistleri derhal Esadçı propaganda ve yalanları yayarak Suriyeli Mücahidlere karşı bir karalama ve iftira kampanyası başlattı.

Kampanyanın bir bölümü olarak Human Rights Watch (İnsan Hakları İzleme Örgütü) 10 Ekim tarihinde “Suriyeli Mücahidlerin 190 kadar Alevi sivili öldürdüğünü ve 200’ün üzerinde Alevi sivili esir ettiğini” iddia eden bir “haber” yayınladı.

Cinayetlerin Lazkiye limanı yakınlarında Esad’ı destekleyen Alevilerin nüfusunu oluşturduğu köylerde gerçekleştirildiği iddia edildi. Buna göre, Mücahidlere karşı suçlamalar hakkındaki tüm bilgiler Alevilerin yalan sözlerine dayanmaktadır. Ne Aleviler ne de ön yargılı HRW iddialarına yönelik bir kanıt sunamamaktadır.

2 yılı aşkın bir zamandır Esadçı propagandacıların bu tür propagandaları yaydıklarını belirtmek isteriz. Ancak Amerika’nın Esad’a karşı yatıştırma siyaseti öncesinde Alevi uydurmaları Batı tarafından genelde görmezden gelinirdi. Kürt komünistlerin “Çeçen komutan Ebu Musab liderliğinde militanların çocukları diri diri yaktığı ve tüm kadınları infaz ettiği” gibi yalanlarının görmezden gelindiği gibi Alevi yalanları da görmezden geliniyordu.

Bu bağlamda özellikle Banyas, Kuseyri, Halva, Tremsek ve diğer köylerde Aleviler ve Şii Hizbullah haydutları tarafından Müslüman kadın ve çocuklara yönelik toplu cinayetlerin işlendiğini, bu cinayetlerin resim ve videolarla gayet iyi belgeli olduğunu Batılı insan hakları aktivistlerinin  bu alçakça suçlara fiilen hiçbir tepki göstermediklerini hatırlatalım.

Şii ve Aleviler tarafından Suriyeli Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen katliamları gösteren videoların YouTube’dan kaldırılması ise ilginçtir.

Kavkaz Center

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir