Rusya, Beşşar Esed’e darbe mi yaptı?

Beşşar Esed’in öldüğü ve felç geçirdiğine dair haberler dün akşam saatlerinde yabancı haber kaynaklarında yer almaya başladı.

Fransa kaynaklı haber ajansları, Esad’ın koruması tarafından vurulduğu iddia ederken, Suudi gazetesi olan Okaz ise Esad’ın, beyin tümörü nedeniyle hastaneye yatırıldığını ve Rus – Suriyelilerden oluşan bir sağlık ekibinin kontrolünde tedavi edildiğini aktardı.

Rusya Rejime darbe yaptı!

Beşşar Esed’in öldüğü yahut felç geçirdiği haberleri ortaya çıkmaya başlarken, sosyal medyada Mahir Esed’in Beşşar Esed’e darbe yaptığı iddia edildi. Ortadoğu ve Arap yarımadasından gelen kaynak ve bilgilere göre, Rus yönetimi Suriye’de Rejime darbe yaptı ve Mahir Esed’i yönetime getirdi.

Baas yönetimi Rusların elinde!

Beşşar Esed’in ölmesi halinde otorite boşluğunu engellemek için Rus askerlerinin devlet binaları, karakollar ve askeri merkezlerde önlemler almaya çalıştığı iddia edilirken, Şam ve Lazkiye’nin bazı bölgelerine Beşşar Esed’in kardeşi Mahir Esed’in fotoğraflarının asıldığı bildiriliyor.

Esed hastaneye kaldırıldı

Yönetime darbe yapıldığı iddia edilirken koruması tarafından vurulduğu iddia edilen Beşşar Esed’ın Beyrut’taki Amerikan Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldığı aktarılıyor.

Kaynak: Küresel Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir