Şam’ın Fethi Cephesi: “Sukuru’ş-Şam bizi “Hâricî” ilan etti ve 6 mücahidimizi şehid etti”

Şam’ın Fethi Cephesi’nin ABD’den silah yardımı alıp yakında büyük bir fitneye yol açacak gruplara operasyonu sürüyor. Şam’ın Fethi Cephesi bu grupların askeri merkezlerini kuşattı ve kan dökülmesin görüşmelere başladı. Bu gruplar olan Ceyşu’l-Mücahidin(Mücahidler Ordusu) ve Cebhetü’ş-Şamiyye) Şam Cephesi ile herhangi bir çatışma yaşanmazken, bu gruplardan bağımsız olan Sukuru’ş-Şam(Şam Şahinleri) ve Ceyşu’l-İslam(İslam Ordusu) gibi gruplar ise Şam’ın Fethi Cephesi’ne saldırdılar. Şam’ın Fethi Cephesi’nin dün gerçekleşen olay hakkındaki açıklaması şu şekilde:

“25 Rebiulahir 1438 Salı günü bizim ile Ceyşu’l-Mücahidin grubu arasında yaşanan sıkıntılar esnasında beklenmedik bir şekilde Sukur eş-Şam lideri Ebu İsa, bizim “Hâricîler” olduğumuzu ve bizim tasfiye edilmemiz gerektiğini iddia ederek garip bir şekilde bize savaş açmasına anlam veremedik. Ve bu konuşmadan sonra Sukuru’ş-Şam’a ait askeri konvoylar bizim karargahlarımıza doğru harekete geçti. Ve bazı karargahlarımıza saldırılar yapıldı. Bu saldırılar sonucu altı tane mücahidimiz şehit düştü. Ve şu bilinmelidir ki bizler Sukur eş-Şam hareketine karşı hiçbir düşmanlık ya da karşı saldırı yapmadık.

Aynı şekilde Ceyşu’l-İslam bizim kontrolümüzde olan Ra’sul Husn kasabasına o mıntıkada hiçbir gerginlik veya çatışma olmamasına rağmen tanklar ve piyade askerler ile saldırılar yaptı. Ve yine şu bilinmelidir ki bizler onlara hiçbir saldırı yapmadık.”

(Tercüme : Ebu Abdullah el-Makdisi)

Sukuru’ş-Şam’ın şehid ettiği Şam’ın Fethi Cephesi mücahidlerinden biri:

Öte yandan Sahadan Muhammed Atta, Sukuru’ş-Şam olayı için şunları yazdı:

Sukuru’ş-Şam’ın lideri Ebu İsa, Şam’ın Fethi Cephesi hakkında “Haricilik” ithamlarında bulunarak savaş ilan etti. Daha önce aynı ithamı Cemal Maruf’ta yapmıştı. Bu gün Ebu İsa Sukur’un başına gelenler, dün Cemal Maruf’un başına gelenlerin aynısı. Sukur’a karşı savaş ilan edilmedi herhangi bir saldırıda da bulunulmadı. İlk saldıran ve öldürme fetvası veren Sukur oldu. Sözle kalmayıp 6 güzel mücahidi şehid ettiler. Bundan sonrası, Sukur’a karşı nefsi müdafaaya girer.

Şu anda Sukuru’ş-Şam’ın emiri Ebu İsa tıpkı Cemal Maruf gibi işleri çıkmaza soktuktan sonra Türkiye’ye kaçmış bulunmakta. Ebu İsa, Şam cihadı boyunca iki kez seferberlik ilanında bulunmuştur; birincisi IŞİD’e karşı ikincisi ise Fethu’ş-Şam’a karşı. Ne Halep’in muhasarasında ne de Esed rejiminin ilerlemeye başladığı dönemlerde Ebu İsa’nın herhangi bir seferberlik ilanına tanık olmadık.

Ümmet-i İslam / Özel Haber

İDLİB SERİSİ:

-Sahadan Muhammed Atta yazdı: “İdlib’de ŞFC neden böyle bir operasyon başlattı?”

-Şam’ın Fethi Cephesi, son günlerde yaşanan gerilimlerle alakalı bildiri yayınladı

-Şam’ın Fethi Cephesi: “Ceyşul Mücahidin ile aramızdaki olayda hiç kan dökülmedi”

-Şam’ın Fethi Cephesi: “İdlib’teki olayların Cundu’l Aksa meselesiyle bir ilgisi yoktur”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir