Shi'ite Houthi rebels drive a patrol truck past a Ansar al-Sharia flag painted on the side of a hill, along a road in Almnash, the main stronghold of Ansar al-Sharia, in Rada November 22, 2014. Shi'ite Houthi fighters recently managed to enter the area, which had long been the main stronghold of Ansar al-Sharia, the local wing of Al Qaeda in the Arabian Peninsula (AQAP). Picture taken November 22, 2014. REUTERS/Mohamed al-Sayaghi (YEMEN - Tags: CIVIL UNREST TPX IMAGES OF THE DAY CONFLICT) - RTR4F880

Yemen El Kaidesi (AYEK)’nden Amerikan saldırısı hakkında açıklama

Arap Yarımadası’ndaki El Kaide örgütlenmesi, geçtiğimiz günlerde Amerikan özel kuvvetleri tarafından Yemen’in Kayfa bölgesinde düzenlenen ve aralarında 2011 yılında drone saldırısı sonucu katledilen ünlü davetçi Enver el-Evlâkî’nin 8 yaşındaki kızı da dahil pek çok sivil Müslümanın hayatını kaybettiği saldırı hakkında bir açıklama yaptı.

Sosyal medya aktivisti Muhammed Atta tarafından Türkçe’ye çevirilen beyanı “Ümmet-i İslam” takipçilerinin ilgisine sunuyoruz:

***

Amerika’nın Kayfa Bölgesinde İşlediği Son Katliama İlişkin Açıklama

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’adır. Nebilerin ve resullerin en şereflisi olana salat ve selam olsun!

Amerikan güçleri, Kayfa bölgesine gerçekleştirdiği indirmeden sonra, şehrin ortasında Yemenli Müslümanlar üzerinde daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde aralarında birçok kadın ve çocukların da bulunduğu korkunç bir katliam gerçekleştirmiştir. Şöyle ki Amerikan askerleri soğukkanlılıkla çocuk ve kadınlar üzerine ateş açmıştır. Polis köpeklerinin ölü cesetleri karıştırmak için bırakılması ise Amerikalıların insanlık değerlerinden ne kadar uzaklaştıklarını göstermektedir.

Bizler buradan, haçın koruyucusu Amerika’nın eliyle şehid düşen kardeşlerimiz dolayısıyla tüm Müslüman kardeşlerimize taziyelerimizi sunuyoruz. Özelde ise İslam’a ve cihada destek vermekten bir an geri durmayan izzetli Kayfa halkına taziyelerimizi sunuyor ve onlara diyoruz ki: Almak da vermek de Allah’a aittir. Onun katında her şey belirli bir ölçü iledir. Üzülmeyin, ümitsizliğe kapılmayın. Şehidleriniz sizin ve tüm Müslümanların iftiharıdır. Onlar, Allah-u Teâlâ’ya gönderdiğiniz şerefli elçilerinizdir.

Bu hain saldırının yeni seçilen Amerikan başkanı Trump’ın yönetime gelmesinden çok kısa bir süre sonra gelmesi, Amerika’nın hala yeryüzündeki mazlumlara karşı cürüm sancağını taşıdığını ve Amerika’nın Müslüman halkları hedef almada hiçbir gerekçe olmadan en çirkin şekillerle kadınları ve çocuklara saldırılar düzenleyeceğini dünyaya daha fazla pekiştirmek içindir. Bu gün Yemen’de olan, uzun zamandan beri Amerika’nın desteklediği Yahudilerin elleriyle Filistin’deki kardeşlerimizin başına gelenlerle aynıdır. Bu gün Yemen’de olan, Afganistan, Veziristan ve Irak’taki kardeşlerimizin başına gelenlerin küçük bir parçasıdır. Bunlar, İslam hürriyetini ve şeriatın adaletini isteyen her şerefli ve onurlu Müslümanı kapsayan bir kinin sevk ettiği suçlar ve cürümler silsilesidir. Allahu Teâlâ doğru söylemiştir: “Eğer güç yetirirlerse sizi dininizden döndürünceye kadar sizinle savaşmayı sürdürürler.” (Bakara; 217)

Bu saldırının Kayfa bölgesine düzenlenmesinin nedeni, aylardan beri özel olarak Beyda velayetindeki mücahidleri hedef alan Amerikan saldırılarının bir devamı olmasıdır. Şöyle ki, Amerika bu bölgeyi mücahidlerden boşaltarak mücahidlerin iki senedir saldırılanı durdurdukları Husilerin bölgeyi kontrollerine almalarını sağlamaktadır. Olayları takip edenler, bunun Amerika ile Husiler arasında açıktan karşılıklı bir dayanışma olduğunu çok net görebilirler. Şöyle ki, Amerika hava bombardımanını üstlenirken Husiler karadan mücahidlerin ribat tuttukları bölgelerde ilerlemeye çalışmaktalar. Geçen iki sene boyunca Şebve’de bulunan Redâ ve Mefrak Said bölgelerinde bu durum defalarca tekrarlanmıştır. Tüm bunlar Amerikalıların Husilere yardım ve onları bölgeye yerleştirme niyetlerini ortaya koymaktadır.

Bizler buradan tüm mekânlardaki Müslüman kardeşlerimizi temin ederiz ki, Amerikan saldırıları ve bu ilerleme Allah’ın yardımıyla mücahidleri saldırganı def etme ve onlara karşı savaşma görevlerini yerine getirmekten engellemeyecektir. Amerika’nın yaptığı bu türden ahmaklıklar, mücahidlerin Yemen’in farklı bölgelerinde bulunan kardeşleri ve şerefli kabileleri içerisindeki varlıklarını daha fazla kökleştirecektir. Kana karşılık kan, yıkıma karşı yıkım. Allah’ı şahit tutuyoruz ki, damarlarımızda kan aktıkça hiçbir Müslümanı yüzüstü bırakmayacağız.

Bu acı olayla birlikte Müslümanları, bu başarısız operasyonda Amerikan askerlerinin mücahidlerin sert darbelerini tatmalarıyla müjdeliyoruz. İslam kahramanları ve Kayfa evlatları onlara karşı koydular, iki saat boyunca çatıştıktan sonra –düşmanın da itirafıyla- bir Apachi helikopteri düşürüldü. Bazı askerler öldürülürken bazıları da yaralanandı ve Amerikalılar zillet, utanç ve çirkin suçlarıyla geri döndüler. Kin ve nefretlerinin tümünü merhametsiz ve şefkatsiz bir şekilde çocukların ve kadınların üzerine boşalttılar. Daha henüz beşikte olan iki çocuğu yakmaları, cürümlerinin ve intikamlarının çirkinliğinin ne boyuta vardığını göstermektedir.

Bizler dünyanın tüm bölgelerindeki samimi medyacıları, aktivistleri, hukukçuları ve özgür kimseleri bu son indirmede Amerika’nın cürmünü ispat eden fotoğrafları yayınlamaya çağırıyor ve bu çirkinlikleri ortaya dökmeye teşvik ediyoruz. Bu türden cürümlerin kamuoyuna açılması, saldırganı engellemeye katkı sağlamaktadır.

Haçın koruyucusu Amerika’ya diyoruz ki; sizler bu cürümlerinizle Müslüman halkların üzerinizdeki nefretini artırmaktan başka bir şeye katkı sağlamıyorsunuz. Bu eylemlerinizle mücahidleri size karşı savaşa ve sizi yıpratmaya daha fazla ısrarlı hale getiriyorsunuz. Savaş göreceklerinizdir, duyduklarınız değil.

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’adır.

Arap Yarımadası El Kaide Tanzimi

Tercüme @Ahdasulmelahim

Ümmet-i İslam/Haber Merkezi

Bir yorum

  1. Allahuekber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir