Yeni Akit’in Ankara saldırısı hakkında “Nusra beyanatı” haberi hakkında

ankaraaaa,5fIoXQmKEkC3tNpeKDxoxwYeni Akit sitesinde “Nusret Cephesi Ankara saldırısı ile ilgili açıklama yayınladı” başlıklı haberde, Ankara saldırısı hakkında Nusret Cephesi’nin resmi twitter hesabından açıklama yapıldı denilerek şu ifadeler kullanıldı:

trtr

Nusra hakkında Yeni Akit gazetesi önceden de olmayan beyanatlar yayınladığından Nusra hakkında insanların doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu haberi yapmak zorunda kaldık. Yeni Akit gazetesinin bu haberi uydurma olup Nusret Cephesi resmi twitter hesaplarında Ankara saldırıları hakkında bir açıklama yapılmamıştır.

Haberin içeriğinin tutarlı olması ayrı bir konu, Nusret Cephesi’nin resmi twitter hesabından böyle bir açıklama yaptığını iddia etmek ayrı bir konudur. Nusret Cephesi hakkında Yeni Akit gazetesi bu tarz uydurma beyanat haberleri yapmaya devam edebileceğinden bu haberin uydurma olduğu hususunda okuyucularımızı bilgilendirmek istedik. Nusret Cephesi Ankara patlaması hakkında herhangi bir açıklama yaptığında sizlere çevirisini sunacağız.

Ümmeti İslam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir