Allah’a istiğfarda bulunup O’na söz vermek için bir çağrı

Ümmetimiz bugün her yerde oldukça zor günler geçiriyor, özellikle de mübarek Şam topraklarında… Farklı şekillerde zuhur eden musibet ve sıkıntı dolu zamanlar geçiriyoruz. Şam’ın dışındaki yerler de aynı durumda fakat Şam, çatışmanın, değişimin ve etkinin merkezi olduğu için, tüm Müslümanlara, özellikle de Cihad sayesinde bereketlenen topraklarda bulunanlara ve musibetlerin kol gezdiği beldelerdekilere sesleniyorum; Allah’a (azze ve celle) günahlarınızdan tam bir dönüşle istiğfarda bulunun ve bu tevbenizden ne olursa olsun, musibetler ne kadar artarsa artsın dönmeyeceğinize inanarak niyetinizi düzeltin.

Alimleri ve Müslümanların liderlerini ise bu çağrımı uygulamaya, yaymaya ve salih niyetle insanlara bunu nasihat edip açıklayarak güçlendirmeye çağırıyorum. Ta ki Allah (subhanehu ve teala) Müslümanların, özellikle Mücahidlerin, sadıkların ve salihlerin niyetlerinde dürüst olduklarını görsün ve böylelikle üzerimizden bu musibetleri kaldırıp bize zaferler ve fetihler nasib etsin.

Öyleyse kendimize tevbemizde, nasihatlerimizde ve değişimimizde samimi olacağımıza; Rabbimize ne yalnızken ne de umuma açık yerde ihanet etmeyeceğimize ve Müslümanların selameti, düşmanların mağlubiyeti için alemlerin Rabbine, dualarımızı artıracağımıza dair söz verelim.

Hakkı yaymak için dili ve eliyle çabalayan her bir Müslümanın bu iyilik üzere birleşmesini umuyorum. Samimi ve salih bir niyetle, istiğfarın bereketi içinde ve gözyaşları dökerek ihtiyaçlarımızı Allah’a ilettiğimiz dualarımız ve namazlarımızda bunu yapalım. Şüphesiz Allah, her şeyi hakkıyla işiten ve görendir.

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.

Şeyh Ebu Katade El-Filistînî

Alıntıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir