Dr. İyad el-Kuneybî’den Sünnet Müdâfîlerine: “Üzülme, Güvendesin”

Üzülme, Güvendesin!

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) devesinin üstünde bir yolculuktaydı. Amel, ibadet, eğitim ve cihadla geçirdiği yoğun bir günün sonunda devesinin üstünde uyuya kalmıştı. Hafiften yana doğru meylettiğini gören Ebu Katade el-Ensâri, Rasulullah’ı uyandırmadan ona destek vermek için yanına geldi… ikinci bir defa, üçüncü bir defa aynı durum tekrar etti. Her defasında Ebu Katade el-Ensâri şefkat ve yumuşaklık ile Rasulullah’ın yanına gelip eğrilmemesi için destek veriyordu…

Daha sonra Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) uyandı -gecenin karanlığı idi- ve sordu: “Sen kimsin?”

Sahabe (Radiyallahu Anh) dedi ki: “Ebu Katade.”

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) dedi ki: “Ne zamanda beri benimle beraber yürüyorsun?” Yani “ne zamandan beri yan tarafa eğrilmeyeyim diye bana destek çıkıyorsun?” diye sordu.

Ebu Katade (Radiyallahu Anh) dedi ki: “Gecenin başında yürümeye başladığımızdan beri…”

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) dedi ki: “Nebi’sini koruduğun gibi Allah-u Teâlâ da seni korusun.” (Müslim)

Ne güzel bir dua! Sadece Ebu Katade (Radiyallahu Anh) için geçerli değil, bilakis Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’i koruyan herkes için geçerli olan bir dua; “Nebi’sini koruduğun gibi Allah da seni korusun.”

İslam düşmanları, oklarını Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in sünnetine yöneltikleri bu zamanda…

Peş peşe kanalların açıldığı,  peşi sıra adamların  hedef aldıkları ve cahillerin ardı ardına kanallarda boy gösterdiği bu zamanda; Hedef birdir; “Sünnet Düşmanlığı…” ve bazen; “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in şahsına karşı açılan savaş…” ve bunlarla beraber müslümanların köklerini kazımak ve onları esen her rüzgarın alıp götüreceği püsküller haline getirmek…

Ey azimle ilim öğrenen kardeşim, düşün!

Ey sahih ilmi öğrenip, Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’i ve sünnetini muhafaza etmek için vaktinden ve gücünden fedakarlık yapan kardeşim!

Muhakkak ki sen bu niyetinde Allah için ihlaslı olursan! Bil ki sen de -inşaallah- Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in duasına mazhar olmuşsundur; “Nebi’sini koruduğun gibi Allah-u Teâla da seni korusun.”

Öyle bir dua ki, zorlukların, meşakkatlerin karşısında ve zalimlerin tasallutuna karşı sana arkadaşlık edecek…!

Üzülme, korkma, muhakkak ki sen güvendesin!

Dr. İyad el-Kuneybî

https://t.me/Yolcular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir