Ebu Muhammed el-Makdisî, kendisi hakkındaki tartışmalar hakkında açıklama yayımladı

Günümüz cihadî selefî akımının en önemli ilmî otoritelerinden biri sayılan Ebu Muhammed el-Makdisî(Asım el-Berkavî), bazı sosyal medya kanallarında kendisi hakkında yapılan tartışmalar hakkında açıklamada bulundu.Açıklamanın Türkçe tercümesi şu şekilde:

“Beni sürekli olarak yalanlara ve iftiralara karşı savunan aziz kardeşlerim; zamanımı boşa harcamak istemediğim için bu kanalı kendimi savunmak için değil de yalnızca tevhidi ve muvahhid kardeşlerimi desteklemek için kurmuştum. Bu nedenle Heyet-i Tahriru’ş-Şam(HTŞ) taraftarı bazı olgunlaşmamış gençlerin hakkımda ürettikleri yalanlar ve uydurmalar konusunda bir endişe duymamaktayım.

Bu nedenle HTŞ yönetiminin bu tür kimselere dikkat etmesini, onları eğitmesini ve düzeltmesini isterdim. Çünkü vallahi, Şam’daki Ehl-i Sünnet için bir güç ve destekçi olmaları için Allah’ın onları düzeltmesini ve güçlendirmesini istiyordum. Ve hiçbir şekilde bizler, HTŞ’nin dağılıp çöküşünü görmekten memnun olmayız. Aksine onların tevhid sancağı altında birlik içinde ve en iyi durumda olmalarını arzularız.

Bugün pek çok insan şu soruyu soruyor: Mücahidlerin akıbeti hep böyle mi olmak zorunda?

Özellikle Şam’daki Ehl-i Sünnet’in son kalesine karşı bir dizi entrika düzenlenirken… O halde Allah ve Müslümanlarla olan ilişkilerinizi düzeltin ve adaleti koruyun ki böylece dinine, Tevhide yardım edenleri destekleyen Allah (azze ve celle)’nin yardımına mazhar olasınız.

Ve son olarak kardeşlerimden HTŞ’nin fanatikleriyle tartışmayı bırakmalarını ve insanlara dinlerinde yardımcı olmakla ve mücahidleri düşman saldırılarına karşı teşvik etmekle meşgul olmalarını tavsiye ediyorum. Ve “ورثة المجد” kanalının yöneticilerinden HTŞ üyeleri ve diğerlerinin ses kayıtlarını yayınlamaktan sakınmalarını, önceden yayınlananları da silmelerini rica ediyorum. Çünkü bizim, haklılığımızı kanıtlamak için onlara ihtiyacımız yoktur ve Allah, doğru yola iletendir.”

Kardeşiniz Ebû Muhammed

Ümmet Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir