Esed rejimine Lazkiye’de ağır darbe: En az 20 ölü, onlarca yaralı!

Türkiye, Rusya ve İran’ın garantörlüğünde imzalanan Soçi Mutabakatı’na rağmen Suriye’de İran ve Rusya destekli Esed rejim güçleriyle söz konusu mutabakatı tanımayan İslamî-cihadî gruplar arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib vilayeti ve civarında faaliyet gösteren Hurras ed-Din, Ensar el-İslâm ve Ensaru’d-Din Cephesi’nin oluşturduğu “Ve Harridi’l-Mu’minîn/Ve Mü’minleri Teşvik Et” operasyon odasına bağlı özel birliklerin dün Lazkiye’ye bağlı Cebel-i Ekrad(Kürd Dağı) bölgesinde düzenledikleri operasyonda en az 20 rejim militanının öldürüldüğü ve onlarcasının da yaralandığı duyuruldu.

Edinilen bilgiye göre; operason, Lazkiye’nin kuzeyindeki Kürd Dağı’nda yer alan Nahşaba, Ayn el-Kantara ve Ruyset el-Malik köylerinde gerçekleşti.

Öte yandan; daha evvel “Ve Mü’minleri Teşvik Et”operasyon odasına dahil olup şu anda bağımsız hareket eden Ensar et-Tevhid(eski Cundu’l-Aksâ) grubu da Esed rejimine yönelik saldırılarına devam ediyor.

Ensaru’t-Tevhid grubu, geçtiğimiz hafta Kuzey Hama ve Güney İdlib cephelerinde rejim mevzilerine yönelik düzenlediği roket ve havan saldırılarından görüntüler paylaştı:

Ümmet Bülteni/Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir