Suriye’deki “Ve Mü’minleri Teşvik Et” Operasyon Odası’na destek beyânı yayınlandı

Suriye sahasında faaliyet gösteren İslâmî gruplardan Hurras ed-Din, Ensar el-İslam, Ensaru’d-Din ve Ensaru’t-Tevhid’in bir araya gelerek kurdukları “Ve Harridi’l-Mü’minîn/Ve Mü’minleri Teşvik Et” operasyon odasının geçtiğimiz günlerde Lazkiye’ye bağlı Cebel-i Ekrad(Kürd Dağı) bölgesinde Esed rejimine karşı gerçekleştirdiği başarılı operasyonlara ilişkin yazılan bir methiyeyi “Ümmet Bülteni” takipçilerine takdim ediyoruz:

“Mü’minleri Teşvik Et” Operasyon Odası: Çekilmiş Keskin Kılıçlar..

Allah yolunda savaş ibadetinin kendine özgün bir lezzeti vardır; onu ancak savaşlara göğüs geren ve savaşlara dalan kimse bilir. Halid b. Velid (radiyallahu anh)’ın dediği gibi: “Soğuğu şiddetli bir gecenin sabahında düşmanlara baskın yapmam, bana sevdiğim bir gelinin benimle evlendirilmesinden veya kendisinde çocukla müjdelendiğim bir geceden daha sevimlidir.”

Mücahid kullarının kalbine sekîneti indiren Allah (subhânehu); mücahidlerin lezzetini, düşmanlarla karşı karşıya çarpışmakta kıldı ve onlara dünyada itaatin tadını tattırdı. Ahirette ise onlara yüksek dereceler ve menziller vaat etti.

İşte “Cebel-i Ekrad” ın atları kişnemekte, kılıçları ve mızrak uçları parıldamakta, tevhid bayrağı mübarek bir grup mücahidin ellerinde dalgalanmakta… öyle yiğitler ki ölümden çekinmezler. Cihadın tadını almışlardır ve cihad onların nefsine tatlı gelir. Allah’a (dinine) kanları ve canlarıyla yardım ederler. Düşmanlara acının en şiddetlisini tattırırlar. Tarihin satırlarına yeni bir Şam cihadını yazdırırlar.. onu ilk siretine döndürürler. Allah-u Teâla’dan dileğim onlardan bu sâlih amellerini kabul buyurması ve onları en yüksek mertebedeki şehidlerden kabul buyurmasıdır..

İşte sözün burasında Şam cihadındaki -savaşmayı terk etmiş- bütün mücahidlerin kulağına şefkatimden ötürü şunu fısıldıyorum: Etrafında cennet kapıları sana açılmış haldeyken Allah-u Teâla’nın senden bu nimeti çekip almasından korkmuyor musun? Bu kurulmuş bir pazardır. Ticaretinde kârlı tüccar ol. Cennet kapılarından birini aralamanın vakti gelmedi mi? Kafirleri öfkelendirmek kimi mutlu edecekse, “Mü’minleri Teşvik Et” Operasyon Odasındaki kardeşlerine yardım etsin!

Ve bu “Mübarek Oda”daki efendilerime sesleniyorum; Sizler umudumuz ve kınından çekilmiş kılıçlarımızsınız. Sizler zayıf düşmediniz ve azminiz de kırılmadı. Oynanan oyunların belini kırdınız. Allah’ın izniyle sizin sabrınızın karşısında uluslar arası entrika ve oyunlar parçalanacak ve sizin sebatınızın kıyısında alemin kurduğu tuzakların dalgaları parçalanacak.

Allah’ın gücü ve kuvveti ile…

Şimdi…

Sizler onlarla savaşacaksınız, onlar sizlerle değil…

Yazan: Ebu Huzeyfe es-Sûdanî
Tercüme Twitter : @Fuheyra__

Öte yandan; operasyon odasınca geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ve 30’dan fazla rejim unsurunun öldürüldüğü sızma operasyonundan bazı fotoğraflar, cihad yanlısı gruplara yakın bazı sosyal medya hesaplarınca paylaşıldı:

Paylaşılan görüntülerde, Esed rejim güçlerinden alınan hafif silah ganimetleri de var:

Ümmet Bülteni/Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir